Serenity/Firefly

Serenity/Firefly

Co je to Serenity?

   To je celkem jednoduché. Serenity je filmová verze seriálu Firefly, premiéra v US je v plánu na 30. září 2005, v našich kinech se film měl objevit 24. listopadu téhož roku, ovšem nakonec se tak nestane.

Záznam na IMDb ] [ Oficiální stránky filmu ]

Posádka

Co je to Firefly?

   Firefly je sci-fi televizní seriál [ IMDb ]. Jeho stvořitelem je Joss Whedon, duchovní otec Buffy, přemožitelky upírů.

   Seriál se bohužel dočkal pouze pár dílů než byl pro nízkou sledovanost stažen společností FOX z vysílání. Nicméně si vybudoval solidní fanouškovskou základnu. Fanoušci seriálu se označují "browncoats", tj. "hnědokabátnící", na základě uniformy tzv. Nezávislých, do jejichž řad patřil v minulosti hlavní hrdina (resp. ten nejhlavnější ;-) ) seriálu.

   FOX odprodal filmová práva na Firefly společnosti Universal, a po chvíli jednání mezi ní a Jossem Whedonem byly zahájeny práce na filmové verzi jménem Serenity.

   Více informací o seriálu najdete v tomto článku: [ strana 1 ] [ strana 2 ] [ strana 3 ] [ strana 4 ]

   Firefly je možno koupit na DVD např. na britském (region 2) nebo americkém (region 1) Amazonu.
   Česká podpora se bohužel nekoná, ale všechny epizody mají anglické titulky.

Epizody Firefly

   Počet a pořadí epizod se liší podle toho, zda je uváděno podle TV vysílání či podle DVD vydání. Celkem tři epizody totiž nebyly při premiéře odvysílány, a pořadí se lišilo od pořadí zamýšleného tvůrci.

   Zde uvedené pořadí epizod je podle DVD vydání, kde jsou epizody již seřazeny v zamýšleném pořadí.

   Případné zde odkazované české titulky jsou časovány na NTSC (23.976 fps), nikoliv na PAL (25 fps).

1x01 - Serenityčeské titulky ]
   Posádka Serenity se chce zbavit označeného nákladu, který "zachránila" z opuštěného vraku, a přitom netuší, že jeden z pasažérů přinesl na palubu daleko nebezpečnější náklad.

1x02 - The Train Jobčeské titulky ]
   Mal změní názor poté, co zjistí, že Alianční zásilkou, na jejíž krádež byli najati, jsou potřebné léky pro hornické město Paradiso.

1x03 - Bushwhackedčeské titulky ]
   Po setkání s lodí přepadenou Pleniteli, na jejíž palubě přežil jediný člověk, je Serenity obsazena Aliančními jednotkami pátrajícími po Simonovi a River.

1x04 - Shindig
   Aby dostal práci od vysoce postaveného klienta, zúčastní se Mal plesu, kde je díky tanci s Inarou vyzván na šermířský souboj, ve kterém má hájit její čest.

1x05 - Safe
   Poté, co je Simon unesen skupinou vesničanů, kteří potřebují doktora, je Serenity nucena vyhledat pomoc pro težce raněného Booka u Alianční lodi.

1x06 - Our Mrs. Reynolds
   Po oslavě, při které je oslavována za likvidaci banditů, najde posádka Serenity na palubě ženu jménem Saffron, která tvrdí, že si ji během oslav vzal Mal za ženu.

1x07 - Jaynestown
   Když se posádka dostane na planetu, kde se Jayne kdysi zúčastnil neúspěšného pokusu o krádež, jsou překvapeni, když zjistí, že se z něj stal lidový hrdina proporcí Robina Hooda.

1x08 - Out Of Gas
   Po výbuchu, který Serenity těžce poškodí, přikáže Mal všem opustit palubu, zatímco on zůstává a snaží se ji opravit - a přitom vzpomíná, jak k lodi přišel a jak dával dohromady posádku.

1x09 - Ariel
   Simon učiní ostatním nabídku: jestli-že mu pomohou propašovat River do nemocnice, aby na ní mohl provést testy, prozradí jim, kde najdou zásoby léků, které na černém trhu vynesou velké peníze.

1x10 - War Stories
   Wash lituje, že trval na tom, že bude doprovázet Mala na akci poté, co je zajme Adelaj Niška - klient, který si je najal na ukradení léků určených pro Paradiso.

1x11 - Trash
   Mal je překvapen když zjistí, že novou ženou jeho starého přítele je Saffron, která mu, i když je naštvaná, že zničil její krytí, nabídne účast v podle ní velkém podniku.

1x12 - The Message
   Zatímco Jayne najde v balíku vlněnou čepici od maminky, Mal a Zoe najdou v zásilce určené pro ně tělo Traceyho, dávného přítele z války.

1x13 - Heart Of Gold
   Posádka se vydá chránit nevěstinec poté, co je jeho majitelka, stará známá Inary, požádá o pomoc před gangsterem, který si nárokuje dítě jedné z prostitutek, poněvadž jeho žena je neplodná.

1x14 - Objects In Space
   Na palubu Serenity vklouzne lovec lidí toužící po enormní odměně za River, a postupně vyřazuje jednoho nepřipraveného člena posádky za druhým.

Zajímavé odkazy

Firefly Chinese Pinyinary ] - čínština ve Firefly

 
Molir [ mail ] [ WWW ], 2005